• სამაშველო ღონისძიებებში ჩართვის მიზნით საქართველოდან თურქეთში მაშველები გაემგზავ...
თურქეთში მომხდარი მიწისძვრის გამო, სამაშველო ღონისძიებებში ჩართვის მიზნით, თურქეთში მაშველები გაემგზავრნენ, ასევე გაიგზავნა შესაბამისი ტექნიკა.
თურქეთში მომხდარი დამანგრეველი მიწისძვრის შედეგებზე რეაგირების სამუშაოებში ჩართვის მიზნით საქართველოდან გაიგზავნა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების მთავარი სამმართველოს ბაზიდან - 60 მეხანძრე-მაშველი, ასევე შესაბამისი სამაშველო აღჭურვილობა და ტექნიკა.
ქართველი მეხანძრე-მაშველების ჯგუფი, რომელიც თურქეთში გაემგზავრა, დაკომპლექტებულია მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებების განხორციელების მიმართულებით გადამზადებული მეხანძრე-მაშველებით.
ქართველი მეხანძრე-მაშველების სამაშველო საქმიანობის კოორდინაციას საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თეიმურაზ მღებრიშვილი პირადად ხელმძღვანელობს.
დღესვე, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს, სულეიმან სოილუს, სამინისტროს სახელით, სამძიმრის წერილი გაუგზავნა და მომხდარის გამო მწუხარება გამოთქვა.

• In order to get involved in the rescue operations, rescuers left Georgia for Tur...
In accordance with the decision of the Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili, Georgian rescuers went to Turkey to participate in the rescue operations due to the earthquake that took place in the Turkish Republic. Appropriate machinery has also been sent to the neighboring country.
In order to respond to the aftermath of the devastating earthquake in Turkey, 60 firefighters, as well as relevant rescue gear and machinery, were sent from the base of the Main Division of Emergency Response under the Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs.
The team of Georgian firefighters and rescuers, which departed for Turkey, is comprised of firefighters and rescuers trained for eliminating the consequences of earthquake and implementation of various rescue operations.
Rescue activities of Georgian firefighters will be implemented and coordinated under the guidance of the head of Emergency Situations Management Service - Teimuraz Mghebrishvili.
Today, the Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, sent a letter of condolence to the Minister of Interior of the Republic of Turkey, Suleyman Soylu, on behalf of the Ministry, and expressed his sorrow over the natural disaster.